Naše posolstvo a vízia

Vzniklo to nie tak dávno a vzniklo to z potreby. Z potreby reálne začať riešiť odpad náš každodenný. Nakupujeme, nakupujeme, nakupujeme… A potom ešte nakupujeme. Naša spotreba všetkého a každý deň rastie. Spotrebúvame veľa a ešte viac. Tak sme si povedali, že je načase začať riešiť to, čo vytvárame všetci a každý deň a je to všadeprítomná záležitosť: kuchynský odpad. 

Sme vedci a inovátori z Kanady a už dlhšiu dobu sme hľadali riešenie, ktoré by bolo jednoduché, dostatočne šetrné k prírode, finančne dostupné, ale zároveň aj inovatívne a kompaktné. Myšlienka priniesť kompostovanie ako (skoro) štandard do každej domácnosti na svete, sa nám zdal byť ambicióznym plánom a veľkou výzvou. Náš príbeh síce nie je ten najviac sexy alebo cool, ale ani nemal byť. Stále sa predsa bavíme o odpade a ten sa dá nazvať rôznymi prívlastkami, ale ani sexy ani cool to nebudú :). Niekoľko desiatok návrhov, technologických riešení, pokusov, množstvo kofeínu počas tých bezsenných nocí nás napokon priviedlo k riešeniu a tak vznikla značka a výrobok zároveň: the FoodCycler

FoodCycler je viac než len strohý technologický výrobok alebo spotrebič. Je priateľom prírody, domácnosti a celej rodiny. Pomáha potichu, dotykom jedného tlačidla a zároveň aj učí a vzdeláva. Nás aj naše deti. Podvedome. Ba možno aj vedome. Vedie nás k tomu, aby sme mali na zreteli, že zdroje Matky Zem nie sú neobmedzené. Mali by sme sa k nej správať zodpovedne a preto napr. kuchynský odpad využiť na to, aby sme jej aspoň niečo málo vrátili. Znak nekonečna, ktorý je súčasťou nášho loga a nahrádzame tým dve písmená “o” v slovíčku “food”, symbolizuje práve možnosť (skoro) neobmedzeného a opakovaného spracovania kuchynského odpadu.

Vyskúšajte ho aj vy a znížte tak produkciu kuchynského odpadu o cca. 80%!

Pridajte Komentár