Náš príbeh a naša misia 

Pred 10 rokmi vyvinul tím kanadských vedcov zariadenie na spracovanie kuchynského odpadu, ktorý okrem elektrickej energie nemá žiadne iné nároky na prevádzku. Odvtedy FoodCycler poskytuje domácnostiam a prevádzkam komplexné riešenie potravinového odpadu všetkého druhu. Nenápadný kompaktný prístroj spája najmodernejšie inovácie s priemyselnými technológiami, vyvinutými na domáce použitie. Organický odpad mení na výživný substrát, pričom neprodukuje žiadne plyny ani zápach, čím eliminuje produkciu škodlivého metánu a znižuje tak vašu uhlíkovú stopu. 

Každý Slovák priemerne vyprodukuje 100 kg potravinového odpadu ročne. Nemusí vám však smrdieť doma a skončiť na skládke, pretože FoodCycler ho u vás v kuchyni zmení na substrát do kvetináča.

FoodCycler si poradí so (skoro) akýmkoľvek potravinovým odpadom rastlinného aj živočíšneho pôvodu. Svojimi rozmermi a vzhľadom sa hodí do každej domácnosti, nepôsobí rušivo a v podstate o ňom ani neviete. Odpad sa priebežne zbiera do hermeticky uzavretej nádoby a keď je ho dostatok, stlačením jedného tlačidla spustíte proces jeho spracovania. FoodCycler za 4 – 6 hodín zredukuje odpad o 80% percent a premení ho na sterilný substrát, ktorý nájde ďalšie využitie v záhrade alebo pri pestovaní izbových rastlín. 

Našou misiou je, aby sme umožnili spracovanie už vytvoreného kuchynského odpadu aj tým domácnostiam, ktoré nemajú možnosť klasického kompostovania napr. v záhrade, ako to býva najčastejšie zvykom, a tiež nemajú iný spôsob spracovania/využitia kuchynského odpadu. Obyvatelia bytov či bytových domov si FoodCycler nevedia vynachváliť. 

Vyskušajte ho aj vy a znížte produkciu svojho odpadu o 80%. 

Viac informácií nájdete na tomto odkaze.