FoodCycler

Domáci kompostér the Food Cycler™ spracuje široké spektrum organických zvyškov potravín vrátane napr. mäsa alebo vaječných škrupín. Prevádzka zariadenia je veľmi tichá, má nízku spotrebu energie a zápach eliminujú 2 uhlíkové filtre. Dômyselný systém senzorov riadi proces a dobu jednotlivých fáz spracovania kuchynského odpadu. Kompostér môžete hneď po vybalení, inštalácii filtrov a zapojení do siete začať používať bez nutnosti riešenia prívodu vody alebo zapájania prívodu vzduchu. Premeňte kuchynský odpad na hodnotný substrát a vráťte ho späť do prírody!

Ako funguje a pre koho je určený FoodCycler?

Do vedierka s objemom 2,4l sa postupne zbiera organický kuchynský odpad, ktorý sa po spustení spotrebiča najprv vysuší, potom podrví a v záverečnej fáze sa vytvorený substrát ochladí. Jednoduché, však?

Elektrický kompostér (alebo recyklátor) the FoodCycler je vhodný pre domácnosti (primárne byty, bytové domy, ale samozrejme aj pre rodinné domy), pre ekologicky uvažujúcich spotrebiteľov, ale napr. aj bytové spoločenstvá, obce/mestá, ktoré sa snažia o predstavenie inovatívnych riešení pre svojich obyvateľov. Ocenia ho určite aj firmy, kancelárie, menšie reštaurácie alebo bary,   jednoducho všetci, ktorým nie je ľahostajné čo sa deje s už vytvoreným kuchynským odpadom.

Čo všetko spracuje elektrický kompostér?

Zvládne skoro všetok odpad z bežnej domácnosti (výnimkou sú len napr. tvrdé hovädzie/bravčové kosti, striedka z avokáda, broskyne, nektárinky a pod.). 

Vaječné škrupiny, kávová usadenina, rybacie alebo kuracie kosti, šupka z tekvice, použité čajové vrecúška, chlieb, atď.  sú bez problémov spracovateľné v prístroji. V porovnaní s bežnými kompostérmi na záhrade, FoodCycler si poradí s oveľa rôznorodejším kuchynským odpadom. Nehovoriac o tom, že spracovanie zaberie v priemere 6-8 hodín (v závislosti od skladby, množstva a vlhkosti odpadu).

Substrát späť do prírody

Vytvorený substrát je možné vysypať voľne do prírody, použiť ho môžete po zmiešaní so zeminou aj ako obohatenie pôdy pre domáce rastlinky alebo ho uskladniť na neskoršie použitie (substrát je možné skladovať aj rok vo vzduchotesnej nádobe). 

Uhlíkové filtre

Vďaka 2 uhlíkovým filtrom spracovaný odpad nemá nepríjemnú vôňu. Ich životnosť pri spracovaní bežného kuchynského odpadu je približne 3-4 mesiace alebo cca. 500 hodín prevádzky. 

Výrobcom odporúčaný interval na výmenu filtrov je každé 3 mesiace. Prístroj je vybavený aj praktickým indikátorom potreby výmeny filtrov.

Uhlíkové filtre sa predávajú zvlášť vždy ako set 2 ks v balení a je potrebné vymeniť ich vždy obidva naraz. Po výmene nezabudnite resetovať počítadlo stlačením tlačidla nad filtrami v zadnej časti kompostéra. 

Doplnkové príslušenstvo

V prípade záujmu o dokúpenie príslušenstva, máme riešenie pre každého. Či už potrebujete ďalšie vedierko alebo veko vedierka s uhlíkovým filtrom, viete si ho zakúpiť samostatne a efektívnejšie tak používať kompostér. 

Odporúčanie už existujúcich majiteľov kompostéra je minimálne 2 vedierka pre bežnú 3-4 člennú rodinu a 3 až 4 vedierka pre väčšie rodiny alebo firmy. 

Najpodstatnejším príslušenstvom však sú náhradné uhlíkové filtre do domáceho kompostéra, ktoré odporúčame kupovať vopred tak, aby ste mali vždy jedno balenie v zálohe. 

Fotogaléria

Kde kúpiť?

Návod na použitie

Kliknutím na nasledujúci odkaz si stiahnete návod na použitie domáceho kompostéra vo formáte PDF: SWR550_FoodCycler_navod